vsenskaskola.cz

MŠ je vedena jako dvoutřídní školka s celkovou kapacitou 28 dětí. Děti jsou rozděleny na třídu Včeliček (starší) a Medvídků (mladší). Školku vedou zkušení učitelé, pro které je prioritou osobní, vlídný a přátelský přístup k dětem, kdy učení je hrou a zábavou.

Naším cílem je osobnostní a citový rozvoj dítěte s ohledem na jeho potřeby a zájmy se zaměřením na ekologickou výchovu a zdravý životní styl. 

Naše mateřská škola se rozkládá v malebné vesnici Všeň v srdci Českého ráje; v blízkosti lesa, luk, polí, rybníka a letiště pro malá letadla. Máme tak možnost čerpat náměty z krásného prostředí a trávit tak s dětmi velké množství času v přírodě; sbíráme houby, borůvky, chodíme pozorovat včelky, zvířátka, rostliny… stavíme domečky z přírodnin, sportujeme, pouštíme draky, vaříme med ze sesbíraných pampelišek, čistíme studánku, dodržujeme tradice svátků (pálení Morany, slavnost sv. Martina atd.).

Přízemní budova školky se nachází na rozsáhlém pozemku v klidné části obce, který skýtá spoustu možností pro pobyt dětí. Na zahradě si děti kromě velkého pískoviště mohou užívat dřevěných herních prvků, nechybí zde sad s ovocnými stromy, takže na podzim můžeme moštovat naše jablíčka…v případě teplého počasí využíváme týpý, jak ke hře, tak také k přespávání.

Uvnitř budovy se nachází šatna s nově vyrobenými dřevěnými botníky, dvě prostorné třídy s převážně dřevěnými hračkami, didaktickými pomůckami, tabulí na kreslení…nechybí ložnička, kde si děti mohou po obědě nerušeně odpočinout.