Základní a Mateřská škola Všeň, příspěvková organizace

Pondělí        13:30 – 15:00 – Stolní hry – Jana Kleinerová

Pondělí        16:00 – 17:30 – Sportem ku zdraví – Ilona Hovorková

Úterý           13:30 – 15:00 – S radostí nejen o zpívání – Sluníčko – Jitka Šorsáková

Úterý           13:30 – 15:00 – Vaříme a tvoříme – Miroslav Valecký

Pátek           13:30 – 15:00 – Včelařský kroužek – Pavel Jareš

 

  • Stolní hry (Jana Kleinerová)

 Lovec pokladů, kapitán vesmírné lodi (i když se poněkud rozpadá), želva či osadník, v to se proměníme během chvilky při hraní moderních i klasických stolních her. Stolní hry jsou skvělé pro rozvíjení myšlení a představivosti, podněcují k rozhodování, komunikaci, spolupráci a učíme se při nich dodržování pravidel. Někdo je hraje pro vítězství, někdo pro zábavu, někdo jich zná spousty, jiný s nimi začíná, někdo má rád strategické, někdo budovací, a někdo ty, u kterých se pořádně nasměje…. Pro všechny je náš kroužek stolních her, kde budeme mít na výběr z více než 30 moderních stolních her, ale dojde samozřejmě na karetní klasiky, i na hry s kameny s více než tisíciletou historií…

  • Vaříme a tvoříme (Miroslav Valecký)

Upečeme si bábovku, uvaříme hlavní chod, o Vánocích nás čeká cukroví, v létě marmelády…To vše proložíme různým tvořením. Vyzkoušíme si např. háčkování či batikování.

  • Sportem ku zdraví (Ilona Hovorková)

Sportovní kroužek zaměřený především na venkovní aktivity. Hry v lese, míčové hry, běh, orientační běh, v zimě lyžování, snowboarding, bruslení, horolezecká stěna, na jaro kolo a in-line, plavání. Pohyb dělá dobře všem! V případě přejezdu – lyže, horolezecká stěna atd. se příjezd posouvá na pozdější hodinu.

  • Sluníčko – s radostí nejen o zpívání (Jitka Šorsáková)
Budeme spolu zpívat, doprovázet naše zpívání hrou na nástroje a také pohybem.
  • Včelařský kroužek (pan Jareš)

O včelách a medu, o přírodě kolem nás.