Základní škola a Mateřská škola Všeň, příspěvková organizace
V pondělí 17. 06. jsme se s dětmi z dramatického kroužku vypravili do Městského divadla v Turnově. Věnovala se nám paní Eliška Slováková a pan Karel Šírek. Moc jim touto cestou děkuji za jejich čas, za zajímavé informace a prostor, který dětem dopřáli. Měli jsme možnost projít zajímavá zákoutí budovy, která má své osobité kouzlo. Děti tak viděly, kudy se nosí rekvizity, kde se chystají herci, jak se osvětluje pódium, vyzkoušely si divadelní trik – díky propadlišti se objevily uprostřed jeviště, vyzkoušely si, jak se zvučí. Některé děti technika opravdu oslovila a zůstaly u pultů. No a také pódium ovládla děvčátka dokonale. Byla to jízda. Hra “O Popelce”, vymyšlená a sehraná na místě, se jim moc povedla. A kdo ví, třeba některou z nich chytnou prkna, co znamenají svět, opravdu za srdce. Těšíme se v novém školním roce.